O autorke

O písaní kníh – ako to začalo

V tomto má trošku prsty môj kamarát. Boli sme deti a hrali sme sa na tábor. Dokonca sme sa ho rozhodli zorganizovať. Mala som 8 rokov. Dohodli sme sa na dátume, informovali sme rodičov a hlavné, na čom sme pracovali, bola pozvánka. Dlho sme dumali, až sme to nakoniec vymysleli. Napísali sme text a pridali sme k nemu fotky prostredia. Vtedy som našla svoju záľubu v písaní na počítači – dovtedy som písala ručne. Veľmi sa mi to zapáčilo. Rozhodla som sa vymyslieť a napísať detské príbehy. Začala som si vymýšľať rôzne poviedky.

Keď som chcela začať písať

Najprv som písala na papier. Môj otec totiž nechcel, aby som veľa pozerala do počítača. Povedal, že mám príbeh napísať na papier a on ho prepíše do počítača. Keď som napísala prvý príbeh, môj otec nemal čas mi ho prepísať. Čakala som dva týždne, no nedočkala som sa. Nakoniec som sa rozhodla, že si prepíšem príbeh sama. Keď som si sadla za počítač, tak som sa rozpísala. Za celý deň som napísala asi päť kratučkých príbehov. To bol len začiatok. Dlho som písala krátke príbehy. Neskôr som si vymyslela, že napíšem niečo dlhšie. Vtedy som sa po prvý krát poriadne vžila do deja a napísala som príbeh na dve – tri strany. Trvalo dlhšie, kým som sa vypracovala a začala písať moju prvú knižku – Čarovná čistinka, ktorá dosiahla až 90 strán. Keď som ju začala písať, mala som 10 rokov.

Postupné zlepšovanie

Teraz mám 11 rokov a moja kniha dosiahla koniec. Ale mojou prvou knihou to nekončí. Už píšem ďalší dobrodružný príbeh. Keď píšem, cítim sa, akoby som lietala. Je to úžasný pocit – vymýšľať príbeh, ktorým žijem. Vžiť sa do knižných postáv a prežívať dej s nimi je fantastické, ale keď môžem ja sama vymyslieť, čo sa tej postave stane, je to ešte väčšia zábava. Môj sen byť spisovateľkou sa splnil. Tento deň, keď som začala robiť stránku Rozprávky z hlávky, bol úžasný. Ešte aj teraz, keď píšem sa mi chvejú ruky od vzrušenia a napätia, ktoré je vo mne. Som si istá, že sa mi táto skvelá práca podarí.

Prečo názov Rozprávky z hlávky?

Stránka dostala meno Rozprávky z hlávky, pretože príbehy a poviedky, ktoré sa nachádzajú v knihách, sa vynorili z mojej fantázie, zo zážitkov, ktoré každodenne zažívam s mojimi súrodencami a priateľmi. Tieto knihy mi dávajú možnosť vžiť sa do zázračného príbehu, ktorý si plánujem podľa seba. Preto sa táto stránka volá Rozprávky z hlávky.

Kontaktné údaje:

Megan Vieroslava Rybanová

Horný Tisovník

Tel/č.: 0907 295 655

E-mail: megi@rozpravkyzhlavky.sk